EMS kreslo
EMS kreslo
Je pohodlná stolička, na ktorú sa usadíte v ľahkom oblečení a vnímate jej pôsobenie na svaly panvového dna. Kreslo využíva vysokorýchlostné fokusované elektromagnetické pole /HIFEM/, ktoré hĺbkovo stimuluje svalstvo panvového dna, zlepšuje jeho prekrvenie a obnovuje neuromuskulárnu kontrolu. Necítite bolesť ani žiaden dyskomfort, len mierne teplo v oblasti panvy. Pravidelnou aplikáciou si navnímate svaly panvového dna a následné posilňovanie týchto oblastí v domácom prostredí sa stáva efektívnejším.
Jedno sedenie predstavuje približne 12 000 Kegelových cvikov, t.j. niekoľko hodín posilňovania svalov panvového dna bežnými cvikmi. Vzhľadom k takejto záťaži sa efekt spevnených a lepšie prekrvených svalov dostaví skôr ako pri bežnom cvičení. Okrem pozitívneho účinku na svaly panvového dna a tým pádom aj na močovú rúru, močový mechúr a análny zvierač, sa cvičenie prejaví aj estetickou korekciou gluteálnej oblasti.
Jedno sedenie trvá približne 30 minút. Je vhodné ho opakovať 2 krát týždenne aspoň 6 krát za sebou. Ďalšie cvičenia závisia od individuálnej potreby. V prípade následného pravidelného cvičenia v domácom prostredí stačí opakovať sedenie po šiestich mesiacoch. V prípade, že doma pravidelne necvičíte, je vhodné prísť na terapiu častejšie. Frekvencia cvičení je individuálna a najlepšie vám poradí lekár alebo fyzioterapeut.
Pre koho je cvičenie určené? Vhodný pacient je pacient s inkontinenciou všetkých typov, opakujúcimi sa infektami močových ciest, pacienti so sexuálnou dysfunkciou a žena po šestonedelí. Až 95% pacientiek je s touto terapiou spokojných, 75% udáva zníženie úniku moča. Okrem toho sa zlepšuje prežívanie sexuálneho aktu a zlepšuje sa orgazmus, pretože spevnením svalov redukujeme laxivitu pošvy, táto sa stáva pevnejšou a na trenie pri styku vnímavejšou. Okrem terapeutického efektu má EMS kreslo význam aj v prevencii uvedených problémov.
Cvičenie je vhodné aj pre mužov pri problémoch s prostatou.
Komu cvičenie nedoporučujeme? Vzhľadom k svojim účinkom, tepelnému a magnetickému efektu, terapia má aj svoje obmedzenia a nie je vhodná úplne pre každého. Preto je na mieste, sa pred liečbou poradiť s lekárom. Kontraindikáciami pre použitie EMS kresla sú tehotenstvo, šestonedelie, aktuálna menštruácia, aktívne liečené onkologické ochorenia, kognitívne poruchy, epilepsia, pacient do 3 týždňov od operácie, klient s akútnym zápalovým alebo infekčným ochorením, pacient s magnetickými a kovovými implantátmi alebo s kardiostimulátorom.
EMS kreslo Vaše problémy nepotláča, ale skutočne lieči.